Koncepcja-parking

W nawiązaniu do pisma, które skierowali do Zarządu CzTBS i Wójta Gminy Czerwonak użytkownicy parkingu strzeżonego przy ul. Poznańskiej w Koziegłowach informuję, że:

 1. Wydzierżawienie przez Czerwonackie TBS od Gminy Czerwonak nieruchomości, na której funkcjonował parking strzeżony ma na celu stworzenie podstaw dla realizacji parkingu ogólnodostępnego (bezpłatnego) dla klientów CzTBS, co w efekcie przyczyni się do:
  1. znacznego zwiększenia ilości ogólnodostępnych miejsc postojowych na terenie osiedla Czerwonackiego TBS (wzrost o 103 miejsca postojowe),
  2. poprawy bezpieczeństwa przeciwpożarowego osiedla,
  3. zapobieżenia dalszej dewastacji infrastruktury osiedlowej przez pojazdy parkujące obecnie w miejscach niedozwolonych: na chodnikach, trawnikach.
 2. Zakończenie działalności parkingu strzeżonego planowane jest na koniec marca 2014r. Firma prowadząca parking została poinformowana o konieczności opuszczenia terenu z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. O planowanej likwidacji parkingu strzeżonego poinformowaliśmy także Gminę Czerwonak, wnosząc o wyznaczenie terenów pod nowe parkingi strzeżone wzdłuż planowanego przedłużenia ul. Taczaka (zgodnie z projektem planu miejscowego dla miejscowości Koziegłowy).
 3. Czerwonackie TBS, podobnie jak wszystkie inne podmioty budujące i eksploatujące budynki wielorodzinne (spółdzielnie mieszkaniowe, TBS-y, deweloperzy), zobowiązane jest do zapewnienia swoim klientom odpowiedniej ilości ogólnodostępnych miejsc postojowych. Rozumiemy stanowisko osób, które podpisały petycję, jednak wielkość działki na której planowana jest budowa parkingu nie daje możliwości pogodzenia interesu kilkudziesięciu osób chcących w maksymalny sposób zabezpieczyć swoje samochody przed aktami wandalizmu z pilną potrzebą zapewnienia miejsc postojowych dla kilkuset pozostałych mieszkańców.
 4. Mając jednakże na uwadze bezpieczeństwo pojazdów, które pozostawiane będą na nowym parkingu, teren zostanie oświetlony i ogrodzony. Zainstalowany zostanie także monitoring wizyjny i system umożliwiający korzystanie z parkingu wyłącznie osobom uprawnionym.
 5. Budowa parkingu, a także koszty dzierżawy terenu od Gminy oraz utrzymania i konserwacji parkingu w całości sfinansowane zostaną z części zysku Czerwonackiego TBS osiągniętego z wynajmu lokali handlowo-usługowych przeznaczonej na inwestycje.

Do wiadomości:
Wójt Gminy Czerwonak

Koncepcja parkingu

 
Serwis internetowy www.cztbs.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij, aby ta informacja nie pojawiała się więcej. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.    ZAMKNIJ