I. Kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego

W Banku Gospodarstwa Krajowego został utworzony Krajowy Fundusz Mieszkaniowy, którego środki finansowe przeznaczone sią między innymi na udzielanie preferencyjnych kredytów towarzystwom budownictwa społecznego (ustawa z dnia 26 października 1995r o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego). Kredyt ten jest udzielany na sfinansowanie nie więcej niż 70% kosztów budowy.
Podmiotem zaciągającym kredyt jest CzTBS, a nie partycypant lub najemca.

II. Partycypacje

Jednym z warunków otrzymania mieszkania w zasobach CzTBS jest dokonanie wpłaty partycypacji. Partycypację mogą wnosić pracodawcy w celu uzyskania mieszkania dla swych pracowników a także inne osoby mające interes w uzyskaniu mieszkania przez wskazane przez nie osoby trzecie. Od niedawna najemca może sam partycypować w budowie wybranego dla siebie mieszkania.
Czerwonackie Towarzystwo Budownictwa Społecznego działa na zasadzie „non profit”. Oznacza to, że dochody Towarzystwa w całości przeznacza się na działalność statutową, czyli budowę nowych lub modernizację istniejących mieszkań.

 
Serwis internetowy www.cztbs.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij, aby ta informacja nie pojawiała się więcej. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.    ZAMKNIJ