1. Wymiana okien i parapetów zewnętrznych w budynku nr 25.

Konieczność wymiany okien na nowe podyktowana była bardzo niską jakością okien zamontowanych w budynku w 2001 roku, co skutkowało znaczną liczbą zgłaszanych przez najemców usterek (dotyczących zwłaszcza stabilności i szczelności podwójnych drzwi balkonowych oraz przewiewów i przemarzania w okresie jesienno-zimowym). Wykonane na zlecenie CzTBS badanie termowizyjne wykazało istotne błędy montażowe, powodujące powstawanie mostków termicznych wokół okien (w szczególności problemem był brak odpowiedniej izolacji termicznej pod parapetami).
Dodatkowym argumentem za wymianą okien na nowe było znaczne nasilenie w ostatnich latach ruchu na ul. Poznańskiej, a w efekcie również hałasu docierającego do mieszkań (w szczególności zlokalizowanych w klatkach schodowych nr 25A, 25B i 25C). W miejsce okien 3-komorowych zamontowane zostały nowoczesne okna wykonane z profilu 6-komorowego o izolacyjności akustycznej 31dB i współczynniku przenikania ciepła Uw= min 1,25 max 1,29 W/(m2*K).

Wykonawca wyłoniony został w przetargu. Koszt remontu wyniósł 181.777 zł brutto i sfinansowany został z funduszu remontowego. Na zamontowane okna wykonawca udzielił 36-miesięcznej gwarancji.

Jednocześnie informujemy, że nie planujemy wymiany okien w pozostałych budynkach.

2. Kompleksowy remont balkonów w budynkach nr 23, 26 i 28.

Dobiegają końca remonty balkonów w budynkach nr 23, 26 i 28. Zadanie obejmowało:

  1. usunięcie starych warstw posadzki i izolacji przeciwwodnych
  2. 2-warstwową izolację z papy termozgrzewalnej, nowe opierzenia i kosze zlewowe z blachy tytanowo-cynkowej,
  3. izolację termiczną płyt balkonowych i progu, jastrych betonowy, izolację podpłytkową i posadzkę z płytek gresowych,
  4. nowy próg zewnętrzny drzwi balkonowych,
  5. zamurowanie niepotrzebnych otworów odwadniających w płytach betonowych,
  6. tynkowanie i malowanie płyt betonowych i nowe opierzenia,
  7. nowe, aluminiowe przesłony (mocowane bez ingerencji w warstwy płyty balkonowej)
  8. odnowienie balustrad

Celem remontu było przede wszystkim kompleksowe wyeliminowanie nieszczelności izolacji przeciwwodnej płyt balkonowych, pojawiających się coraz częściej przecieków na styku balkon-elewacja budynku, wysoleń z jastrychu płyt balkonowych (powodujących korozję balustrad i opierzeń) oraz przemarzania progów balkonowych. Dodatkowo poprawiona została estetyka płyt balkonowych i blend międzybalkonowych.

Od 03.11.2014r. rozpocznie się montaż mat wiklinowych na balkonach wyposażonych w balustradę stalową (analogicznie jak w budynku nr 24).

Wykonawca wyłoniony został w przetargu. Koszt remontu wyniósł 529.423,30 zł brutto i sfinansowany został z funduszu remontowego. Na wykonane prace wykonawca udzielił 60-miesięcznej gwarancji.

Jednocześnie informujemy, że remont balkonów w podobnym zakresie planujemy przeprowadzić w latach 2015-2016 w budynkach nr 25 i 27.

 
Serwis internetowy www.cztbs.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij, aby ta informacja nie pojawiała się więcej. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.    ZAMKNIJ