1573-600x230

Gdzie można pobrać i złożyć wniosek o przydział mieszkania w Czerwonackim TBS?
Wniosek o przydział mieszkania w zasobach mieszkaniowych CzTBS można pobrać w biurze CzTBS na os. Leśnym 24c w Koziegłowach, bądź ze strony www.cztbs.pl w dziale „Przepisy i Druki”.

Czy wniosek trzeba złożyć osobiście?
Wniosek można dostarczyć do siedziby CzTBS osobiście, drogą pocztową bądź przez osoby trzecie.

Jakie warunki należy spełnić by wniosek został rozpatrzony pozytywnie?
  • Zarówno wnioskodawca jak i osoby zgłoszone do wspólnego zamieszkania nie mogą posiadać tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego w Koziegłowach.
  • Należy spełniać warunek dotyczący wysokości dochodów miesięcznych brutto osiąganych przez wnioskodawcę i osoby zgłoszone do wspólnego zamieszkania tj.:
ilość osób
w gospodarstwie domowym
suma dochodów
min (brutto)*
suma dochodów
max (brutto)
1 2.362,69 zł 6.142,98 zł
2 3.544,03 zł 9.214,48 zł
3 4.331,59 zł 11.262,14 zł
4 5.119,15 zł 13.309,80 zł
5 5.906,72 zł 15.357,46 zł
6 6.694,28 zł 17.405,12 zł
7 7.481,84 zł 19.452,78 zł

Czy data złożenia wniosku ma wpływ na jego kwalifikację?
Powołana komisja rozpatruje wnioski według daty ich wpływu do siedziby CzTBS. Oznacza to, że im wcześniej złożony został wniosek, tym większe są szanse na otrzymanie mieszkania.

Jaki jest czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku?
Wnioski rozpatrywane są po rozpoczęciu budowy mieszkań. Obecnie nie planujemy budowy kolejnych budynków. Decyzje dotyczące kolejnych inwestycji podejmowane są w oparciu o aktualne warunki na rynku nieruchomości i usług budowlanych, dostępność terenów pod inwestycje oraz możliwość pozyskania zewnętrznego finansowania inwestycji.

Czy komisja rozpatruje wszystkie wnioski czy tylko tyle wniosków ile będzie mieszkań?
Komisja rozpatruje wszystkie wnioski. Pozytywnie rozpatrzone wnioski, których ilość nie przekracza ilości mieszkań tworzą listę podstawową. Pozytywnie rozpatrzone wnioski, które nie znalazły się na liście podstawowej tworzą listę rezerwową.

Czy wnioskodawca jest informowany o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku?
Do wnioskodawców z listy podstawowej wysyłane jest pismo z informacją o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku oraz o terminie podpisania umowy partycypacyjnej.

Czy wnioskodawca może wybrać metraż przyznanego mieszkania i jego lokalizację (budynek, segment, piętro)?
Wnioskodawca we wniosku określa wielkość mieszkania, którym jest zainteresowany. W związku z tym, że wnioski są rozpatrywane według kolejności wpływu nie zawsze wystarcza mieszkań o wskazanym przez wnioskodawcę metrażu. Wówczas komisja proponuje mieszkanie o zbliżonym metrażu. Wyboru piętra najemcy dokonują również wg kolejności wpływu wniosków.

Czy najemca może być partycypantem?
Tak.

Jaki jest metraż mieszkań w zasobie CzTBS?
Mieszkania 1-pokojowe: 34-40 m², mieszkania 2-pokojowe: 47-58 m², mieszkania 3-pokojowe: 60-72 m².

Jaka jest obecnie wysokość partycypacji?
W przypadku mieszkań oddanych do użytku w 2007 i 2008 roku partycypacja wynosiła 1.300 zł za m².

Kiedy należy wpłacić partycypację?
Pierwszą połowę partycypacji należy wpłacić w ciągu 3 tygodni od dnia podpisania umowy partycypacyjnej, a druga połowa musi wpłynąć na konto CzTBS w ciągu 6 tygodni od dnia podpisania umowy. W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość przedłużenia w/w terminów.

Jaka jest wysokość kaucji?
Kaucja stanowi równowartość 12-miesięcznego czynszu. Oblicza się ją następująco: 12 x metraż mieszkania x czynsz za m² obowiązujący w dniu podpisania umowy najmu.

Kiedy należy wpłacić kaucję?
Kaucja jest wpłacana na około miesiąc przed odbiorem kluczy do mieszkania. Nie wpłacenie kaucji w terminie uniemożliwia przekazanie mieszkania najemcy.

Ile wynosi obecnie czynsz w CzTBS? Jakie są pozostałe koszty utrzymania mieszkania?
Obecnie czynsz wynosi 11,47 zł za m² mieszkania. Oprócz tego mieszkańcy płacą za ciepłą i zimną wodę oraz ogrzewanie według wskazań liczników, a także za wywóz śmieci (GOAP). Dodatkowo najemcy zawierają indywidualne umowy i ponoszą koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej, korzystania z telewizji kablowej, internetu, telefonii stacjonarnej.

 
Serwis internetowy www.cztbs.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij, aby ta informacja nie pojawiała się więcej. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.    ZAMKNIJ